ثبت مشاور

آرزوی رحیمی در عرصه مسابقات کشتی

تاریخ : 1396.03.20
نویسنده : Koshtisara
نظرات : 0

کشتی سرا : رده‌بندی آزادکاران برتر ماه جهان در حالی از سوی اتحادیه جهانی کشتی اعلام شده که حسن رحیمی، ملی‌پوش وزن 57 کیلوگرم ایران و دارنده مدال برنز المپیک ریو، به‌جای ولادیمیر خینچگاشویلی، قهرمان گرجستانی المپیک ریو در صدر وزن اول ایستاد تا به‌این ترتیب تنها نماینده ایران در صدر برترین آزادکاران ماه جهان باشد.

 

کشتی


در رده‌بندی وزن 57 کیلوگرم و بعد از رحیمی، گئورگی ادیراشویلی، قهرمان اروپا از آذربایجان و سلیمان آتلی، قهرمان جام یاشاردوغو از ترکیه در رده‌های دوم و سوم قرار دارند و دیگر کشتی‌گیر ایرانی این وزن، رضا اطری نفر سوم آسیاست که در رده نوزدهم قرار دارد. البته در رده‌بندی این ماه اتحادیه جهانی کشتی، حسن یزدانی و کمیل قاسمی هم در رده‌های دوم و سوم 86 و 125 کیلو قرار دارند.

رحیمی درباره اینکه به‌عنوان بهترین آزادکار برتر وزن 57 کیلوگرم ماه جهان، انتخاب شده اظهار داشت: بعد از المپیک، در لیگ جهانی و جام جهانی، کشتی گرفتم و در مسابقات دیگری هم نبودم اما شاید به این جمع‌بندی رسیده‌اند که در حال حاضر من بهترین کشتی‌گیر 57 کیلوگرم هستم.

وی درباره عملکرد یونس سرمستی که در بازی‌های کشورهای اسلامی به‌جای او در 57 کیلوگرم کشتی گرفت اما نتوانست نتیجه بگیرد، گفت: یونس کشتی‌گیر خوبی است و حریف‌های خوبی هم در کشورهای اسلامی بودند. شاید او نتوانست درست وزن کم کند. البته کشتی گرفتن در 57 کیلوگرم سخت است و فرقی هم نمی‌کند که در بازی‌های کشورهای اسلامی باشد یا جام جهانی یا جام باشگاه‌های جهان چون کشتی‌گیران سبک وزن جنب و جوش زیادی دارند و قهرمان‌های دنیا هم در این وزن زیاد هستند. پنج، شش نفر مدال المپیک دارند یا عنوان جهانی دارند. در کل در اوزان سبک وزن چند کشتی‌گیر خوب داریم که کار را سخت می‌کند.

رحیمی در خصوص مصدومیت‌های کشتی‌گیران خاطرنشان کرد: ما کشتی‌گیری نداریم که آسیب‌دیده نباشد. خود من مینسیک پایم مشکل دارد اما با این حال تمرین دارم و بدنسازی می‌کنم و 30 روز دیگر هم باید انتخابی بدهم. شما واقعا الان نمی‌دانید که پای من چه وضعی است! من بعد از المپیک حداقل باید یک سال استراحت می‌کردم اما به‌خاطر بحث‌های مالی در لیگ جهانی کشتی گرفتم و بعد از آن هم در جام جهانی مسابقه دادم که بحث ملی بود و به‌خاطر نام ایران روی تشک رفتیم، چرا که اگر کشتی نمی‌گرفتم، شاید کار تیم ملی سخت می‌شد و برای همین مجبور شدم در دو میدان و ناخواسته کشتی بگیرم.

وی ادامه داد: بعد از صحبتی که رسول خادم با من انجام داد آمدم و در جام جهانی به میدان رفتم. من خودم دوست دارم کشتی بگیرم اما واقعا با چه انگیزه‌ای؟! شاید برای من حسن رحیمی پاداش دادن یا پاداش ندادن در جام جهانی، چندان مهم نباشد اما کشتی‌گیرانی هستند که جوان هستند و شش ماه تمرین کرده‌اند. حداقل یک تقدیر و تشکر کوچک از آنها بشود.

رحیمی گفت: انشاءالله همه سعی و تلاشم را می‌کنم. هیچ‌کسی نمی‌رود که ببازد و من هم سعی می‌کنم که یک مدال خوب بگیرم.

 

 

 

 

 

 

 

میزان

کلید واژه ها :
کشتی گیران ایران
دسته بندی :  کشتی آزاد

نظر دهید :

نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی شود

بالا