ثبت مشاور

حواشی رقابتهای بین المللی کشتی فرنگی در قم

تاریخ : 1402.07.09
نویسنده : Koshtisara
نظرات : 0

کشتی سرا : مهدی علیزاده‌پورنیا اظهار کرد: قم به دلیل اینکه میزبانی سومین دوره رقابت‌های بین‌المللی کشتی فرنگی جام یادگار امام (ره) را انجام می‌دهد امکان حضور یک تیم مجزا و کامل در این جام را دارد و بر همین اساس ترکیبی از استعدادهای کشتی قم را برای این جام انتخاب کرده‌ایم.

 

قم

 

وی ادامه داد: تمرینات تیم کشتی فرنگی نوجوانان قم برای درخشش در مسابقات این دوره از مدت‌ها قبل زیر نظر کادر فنی به میزبانی خانه کشتی فجر مجموعه ورزشی جوادالائمه منطقه نیروگاه قم برگزار شده و در اکثر اوزان به درخشش فرنگی‌کاران آینده‌دار قم در این جام امیدواریم.

مربی تیم کشتی فرنگی نوجوانان استان قم در پاسخ به این سئوال که آسیا برای این تیم شانس کسب مقام هم پیش‌بینی می‌کنید یا خیر؟ تصریح کرد: با توجه به اینکه رقابت‌ها با حضور تیم‌های مطرح کشتی فرنگی دنیا و تیم‌های ملی ایران برگزار می‌شود واقعا کسب مقام توسط تیم هیأت‌ قم سخت است.

وی تاکید کرد: باید به این نکته اشاره کنم که هدف اصلی ما از حضور کشتی‌گیران قم در سومین دوره مسابقات بین‌المللی کشتی فرنگی جام یادگار امام (ره) کسب تجربه توسط نخبه‌های کشتی قم است، زیرا اکثرا نفراتی عضو این تیم هستند که محصول استعدادیابی کشتی قم به شمار می‌روند و این جام برای آنها یک فرصت خوب و تجربه مفید خواهد بود.

علیزاده‌پورنیا تصریح کرد: کسب مقام در رقابت‌های این جام بین‌المللی اصلا اهمیتی ندارد، آنچه که برای ما و خانواده کشتی قم مهم است، کسب تجربه و حضور موفق این کشتی‌گیران در رقابت‌های قهرمانی کشور و انتخابی تیم‌های ملی برای کسب سهمیه اعزام به رقابت‌های آسیایی و جهانی نوجوانان است که مطمئنا این اتفاق خواهد افتاد.

وی در پایان به حریفان تیم هیأت‌ کشتی قم در این جام معتبر بین‌المللی اشاره و ابراز کرد: در این رقابت‌ها که با حضور 18 تیم در چهار گروه برگزار می‌شود، تیم هیأت‌ قم در گروه دوم مقدماتی با تیم‌های کشتی فرنگی ارمنستان، ایران (ج)، ایتالیا و بلغارستان به رقابت می‌پردازد که البته گروه بسیار سختی است.

 

 

 

 

 

فارس

کلید واژه ها :
حریف بلغارستان
دسته بندی :  کشتی فرنگی

نظر دهید :

نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی شود

بالا